Zuzanka Baťková

Zuzanka je 13 letá slečna. Narodila se po bezproblémovém těhotenství a nečekaných komplikacích při porodu, po kterých byly u Zuzanky zjištěny neurologické problémy a byla jí stanovena diagnóza DMO - spastická kvadruparéza s cerebrální a dystonickou složkou, s mentálním postižením a poruchou komunikace. Zuzanka je v péči odborných lékařů z oboru neurologie, ortopedie, rehabilitace a logopedie.

 

 

Zuzanka navštěvuje 7. ročník Speciální školy v Poděbradech, kam velmi ráda chodí a je velmi spokojena s bezvadnou péčí paní učitelek, které jí pomáhají se rozvíjet po všech stránkách. Zuzanka je veselé děvče, má ráda společnost, ráda se směje a má ráda legraci. Doma je ráda ve společnosti svého pejska Adélky, má ráda projížďky na kole ve speciálním vozíku a ráda chodí na procházky.

Zuzanka je péči svého tatínka.

Spastická kvadruparéza znamená, že jsou postiženy všechny končetiny..

..a Zuzanka je odkázána na celodenní péči druhé osoby. Zuzanka pravidelně jezdila do lázní a poslední dva roky absolvovala terapii na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze, kde se cvičením snažíme, aby se u Zuzanky zlepšili pohybové návyky a hlavně, aby došlo k protažení a uvolnění svalů, jejichž spasticita - křečovité stažení, by bez cvičení měla za následek bolestivé a nevratné poškození kloubů. 

 

 


Pro zdravější a pohodlnější držení těla v sedu a různých jiných polohách by pro Zuzanku bylo vhodné polohovací zařízení (židlička) Tampa od firmy Patron Bohemia.

 

 

Oproti invalidnímu vozíku by Zuzanka mohla v židličce lépe napolohovat tělo podle svých potřeb, protože sed je pro Zuzanku bohužel poloha těla, ve které tráví většinu dne.


 

Velmi si vážíme, že jste vybrali Zuzanku a chcete jí pomoci Vaší úžasnou dobročinnou akcí.

Srdečně děkujeme.

Zuzanka a Miloš Baťkovi

 

 

Účet pro platby

2501190024/2010
FIO banka
Tento účet používejte jak pro dárcovství tak pro registrační platby. Děkujeme!

Organizátoři

Spolupracujeme